A
ENERGIA-KLASS
Keila
Kortermajad asuvad
Tuula teel Keila kesklinnas

Keila on rohelusest rikas perekeskne haridust väärtustav ja tervislikke eluviise toetav väikelinn, millel on väga hea transpordiühendus Tallinnaga. Keila on väikelinn, kuid pakub suurlinna võimalusi, alustades sellest, et linnas on esindatud kõik suuremad toidupoeketid ja lõpetades sellega, et linnas asub veekeskusega ujula ja peagi ka kino.

Tuula tee on Keila ajaloolise tänavatevõrgu osa (üks esimestest tänavatest). Tänav on kõrghaljastuse ja Keila kiriku kiviaiaga piirnemise tõttu kõrge miljööväärtusega. Suurem osa tänavast kulgeb piki Jõeparki, mis asub kortermajadest kõigest 400m kaugusel.

Transport

Keila asub Tallinna lähedal (25km). Linnal on suurepärane ühistranspordi- ja maanteeühendus Tallinnaga. Põhja-Eesti Ühistranspordikeskuse sõnul regiooni parim.

Pärnu maantee ja Tallinna Ringtee on pea Keilani esimese klassi maantee (neljarealine, mitmetasandiline).

Keila raudteejaam asub kortermajadest kõigest 1km kaugusel. Elektrirong väljub Tallinna suunas enam kui 60 korda päevas (tipptunnil iga 15 minuti järel).

Lähimasse bussipeatusesse on jalutades vaid kaks-kolm minutit.

Raudtee lähedale kodu ostmine on kasvav trend, sest rongiga sõitmine on mugav ja kiire liikumise viis.
Trendi toetab fakt, et tänapäeva rongid on väga vaiksed ega häiri müraga.
Haridus

Keila Kool on 12-klassiline ja tegutseb kahes majas. Alusharidust pakutakse kolmes lasteaias ja mitmes lastehoius. Keilas tegutsevad ka waldorfpedagoogikaga kool ja lastehoid.

Huviharidust pakuvad mitmed huvi- ja spordiringid (sh muusikakool, kergejõustikuklubi, ujumisklubi, jalgpalli-, korvpalli- ja võrkpallikool).

Keila elanikel on nii Eesti kui Harjumaa keskmisest kõrgem haridustase. Seda tingib muuhulgas linna hästi arenenud kõrgharidust nõudvate töökohtadega ettevõtlus.
Aktiivne eluviis

Keila terviserajad enam kui 70ha suurusel paesel ja männimetsaga kaetud alal on harukordsed oma asukoha (kesklinna lähedal) ja mitmekesiste sportimis- ja puhkamisvõimaluste tõttu. Keila terviseradadel asuvad erinevate katenditega rajad (jooksurajad, maastikurattarada, suusarajad, rulluisurajad, matkarada), suusa- ja kelgumägi, kunstmuru ja murukattega jalgpalliväljakud, laste seikluspark, discgolfipark.

Lisaks terviseradadele saab aktiivset eluviisi harrastada tervisekeskuse ujulas (veekeskuses), rühmatreeningutes ja jõusaalis, kergejõustikustaadionil ja palliväljakutel (korvpall, võrkpall), skatepargis ja motohallis (trial) ning kõigest 10-15-minutilise autosõidu kaugusel asuvas Niitvälja Golfikeskuses ja Laulasmaa surfirannas.

Keila ujula oli esimene Eestis ja on siiani üks mitmekülgsemate võimalustega ujulatest.
Ujulas on head tingimused harrastajale, lastega perele, tippujujale ja erivajadustega külastajale.
Kvaliteetaeg

Keila rohked rohealad (Jõepark, Keskpark, Männiku park, terviserajad, loodusmaastikud) pakuvad suurepärast keskkonda puhkehetkedeks iseeenda või perega. Kõigest 15-minutilise rongi- või autosõidu kaugusel asuvad kaunid liivarannad (Kloogaranna, Laulasmaa, Lohusalu).

Vaba aja veetmiseks pakuvad Keilas tegevust kultuurikeskus, kirik, Harjumaa muuseum, teraapiakeskus, raamatukogu, lauluväljak ja noortekeskus. Mõnekümne minutilise autosõidu kaugusel asuvad mitmed huviväärsed kohad - Arvo Pärdi keskus, Padise mõis ja klooster, Rummu karjäär, Keila-Joa loss ja park, Paldiski pankrannik. 2025. aasta esimeses kvartalis avab uksed Harju KEK poolt arendatav Keila Keskus, kus muuhulgas asuvad tegutsema spordikeskus ja kino.

Keila territooriumist pool on rohealad, mis on üksteise järel pea katkematus rivis, moodustades nii ühtse mitmekesise puhkeala.

Võta meiega ühendust

Kirjuta meile, täites juuresolev vorm ning me vastame sinu küsimusele ja/või ostusoovile esimesel võimalusel

Täname

Vastame esimesel võimalusel

Kontakt

Martin Vendla

MÜÜK | UUS MAA

martin.vendla@uusmaa.ee

+372 5561 3453

Eduard Erkki Laur

MÜÜK | EVERAUS

erkki@everaus.ee

+372 5564 5705