Kinnisvara kõrge kvaliteet, millega oleme harjunud Eestis, pole sugugi tavaline Dubais, Tais ega Hispaanias. Miinuste kõrval võib aga välismaa korter või villa pakkuda sellist elukvaliteeti, nagu elaks ühe päevaga hoopis poolteist päeva.
Nii Hispaanias, Tais kui ka Dubais on teised välismaalased oma paksude rahakottidega juba ammu juba kohal. Nüüd on aga ka eestlased saanud kolmekümne vabaduseaasta jooksul kapitalismi üles ehitades piisavalt rikkaks, et omada kinnisvara ka mujal kui ainult kodumaal. Aga miks ikkagi minna ostma korterit või villat välismaale? Kogenud investorid ja ettevõtjad Priit Villemson, Gerdi Arst ja Sanders Skorik selgitasid Järvekülas Pihlaka talus toimunud tänavusel kinnisvaraseminaril oma vaatenurka ning kirjeldasid ka tagasisidet, mida on neile rääkinud teised kaasmaalased oma põhjustest. Vestluspaneeli modereeris Everaus Kinnisvara tegevjuht Janar Muttik, kes suunas vestluse osalejate jaoks huvitavate ja kasulike teemade juurde.
Soojale maale tõmbab eelkõige soov minna külma eest peitu, eriti ajal, mil kaugtöö võimalused on igal pool ‒ löö ainult arvuti lahti ja logi internetti sisse. Tai kuningriigis Koh Phangani saarel villasid arendava Priit Villemsoni esmane põhjus oli hooaegade erinevus. “Mul on Eestis üks pisike saar, nimega Viirelaid. Mind hakkas häirima see, et meie suvine hooaeg on nii lühike. Hakkasin uurima, kuhu võiks edasi minna, ja Tai kuidagi moodi võlus, sest seal on sesoonsus teistpidi,” kirjeldas Villemson. Tema tunnetab, et vanaduses unistatakse ikka kuskil soojal maal elamisest, aga kui aeg on jõudnud kätte, siis võib olla juba hilja. “Minu mõte oli see, et hakata elama kohe sellist elu, mida soovin. Nii jagangi oma aega Eesti ja Tai vahel.”
Hispaanias kinnisvara vahendajana tegutsev Gerdi Arst lisas, et ka temal koos abikaasaga ei olnud alguses plaani pakkida kohvrid ja minna elama Hispaaniasse, aga lõpuks hakkas neile tohutult meeldima sealne elustiil ja -kvaliteet. “Mõtlesime, miks me ootame, kuni oleme 60aastased. Siis ei suudagi enam nautida. Elama peab täna, mitte seda edasi lükkama. Hispaanias me elame nagu ühe päeva asemel poolteist päeva, kuna see tundub palju rikkalikum,” kirjeldas Arst.