Everaus Kinnisvara AS teavitamise kanalid

Everaus tegutseb läbipaistva, vastutustundliku ja usaldusväärse ettevõttena. Meie tegevus põhineb aususel, seaduskuulekusel ja heade äritavade järgimisel. Selleks oleme kehtestanud selge korra, mis võimaldab töötajatel ja seotud osapooltel anda teada võimalikest rikkumistest turvalisel ja konfidentsiaalsel viisil.

Teavitamise võimalus on osa meie sisekontrollist ning aitab ennetada või varakult avastada rikkumisi, mis võivad ohustada ettevõtte toimimist, investorkaitset või meie koostööpartnerite, töötajate ja klientide õigusi.

Everaus juhindub oma tegevuses järgmistest juhtimispõhimõtetest:

Läbipaistvus – avalikustame olulise teabe täielikult ja õigeaegselt, vältides eksitava info levikut.

Õiguspärasus ja vastavus – kõik tegevused toimuvad kooskõlas kehtivate seaduste, MAR määruse, Nasdaq First North reglemendi ja heade äritavadega.

Eetiline käitumine – töötajad ja juhtkond järgivad kõrgeid ärieetika standardeid, väldivad huvide konflikte ja tegutsevad ausalt.

Investorkaitse ja turu usaldusväärsus – tagame õigeaegse, asjakohase ja objektiivse teabe.

Vastutustundlik juhtimine ja riskijuhtimine – juhime riske süsteemselt ja järjepidevalt.

Millistest rikkumistest võib teavitada?

Anna meile teada, kui Sul on kahtlus vääriti käitumise osas, näiteks inimõiguste rikkumisest, pettuslik, ebaseadustlik või hooletu käitumine jne. Täpse loetelu leiad seadusest.

Kuidas teavitada?

Teate saab esitada järgmisel viisil:

E-postiga: vihje@everaus.ee
Kirjalikult: Everaus Kinnisvara AS, Vana-Tartu mnt 22c, Järveküla, Rae vald, märksõnaga „Vihje“
Telefonitsi: +372 5303 0373 (kontaktisik: Büroojuht)

Kõiki saadud andmeid ja teavitusi käsitletakse rangelt konfidentsiaalselt. Isik, kes annab teada rikkumisest heas usus, ei pea kartma ebasoodsat kohtlemist.

Mida juhtub pärast teavitust?

Teavituse menetlemise eest vastutab ettevõttesiseselt määratud kontaktisik. Ta registreerib teate, hindab selle sisu ning vajadusel kaasab uurimisse juhatuse liikme või sõltumatu eksperdi. Üldjuhul antakse teavituse kohta tagasiside 30 päeva jooksul.

Kui sisemenetlus ei anna tulemust või teavitaja soovib, võib ta pöörduda ka otse pädeva järelevalveasutuse (nt Finantsinspektsioon või Justiitsministeerium) poole.