Jaga artiklit

Janar Muttik Äripäeva raadios: Everaus Kinnisvara ujub vastuvoolu ja valmistub majandustõusuks

Everaus Kinnisvara asutaja ja tegevjuht Janar Muttik külastas Äripäeva raadio hommikuprogrammi, kus räägiti nii ettevõtte tulevikuplaanidest, kinnisvaraturust kui ka detailplaneeringute menetlusprotsessist. Saadet juhtis Juhan Lang.

“Kinnisvaraturg ja kogu arendusprotsess on nii pikk, et meie tänased otsused mõjutavad meid üle viie aasta,” põhjendab Janar Muttik ettevõtte otsust rajada Rae valda enam kui 240 uut kodu. Muttiku sõnul on kriis kestnud juba mitu aastat, ent Everaus Kinnisvara ujub teadlikult vastu voolu ja valmistub majandustõusuks.

Kiire arendustegevuse peamise takistusena näeb Muttik detailplaneeringute menetlusprotsessi, mis venib sageli kuni kümne aasta pikkuseks, muutes arendamise tunduvalt ressursikulukamaks. “Põhiliseks probleemiks on konkreetse vastutaja puudumine. Info hajub ja liigub ametnike vahel, ent keegi ei tea, kus etapis ja kelle laual planeering hetkel on ning kaua protsess aega võtab,” toob Muttik murekohana välja. Tema hinnangul on väga positiivne, et Tallinn otsib antud probleemile lahendust määrates tulevikus iga detailplaneeringu menetlusprotsessile kindla vastutaja, kes vahendab suhtlust arendaja ja teiste ametkondade vahel.

Loe pikemalt ja kuula hommikuprogrammi salvestust SIIN.