Jaga artiklit

Esimesed korterid Keila Kodus on valmis

Keila kesklinna Jõepargi piirimaile rajatava A-energiaklassiga Keila Kodu esimesed korterid on valmis. Kahe- kuni neljatoalised korterid on sobilikud nii järelkasvu planeerivatele kui lastega peredele, kuid ka neile, kes juba vanaema-vanaisa tiitli väärilised. Keila elukohana on sobilik nii linliku elustiili kui looduslähedasema eluviisi nautijale.

Keila on kõrgelt hinnatud elukeskkond

”Kinnisvara kuldreegel asukoht-asukoht-asukoht kõlab klišeelikult, kuid asukoht on jätkuvalt koduostjatele oluline ja seetõttu oleme uusarenduste planeerimisel asukoha suhtes väga nõudlikud”, rääkis Everaus Kinnisvara tegevjuht Janar Muttik Keila uusarendusest rääkides. ”Teadsin Keilast pigem vähe enne seal arendustegevusega alustamist, kuid saan nüüd, kui olen linnaga põhjalikumalt tutvunud kinnitada, et Keila on suurepärane elukoht. Seda kinnitab ka fakt, et Keila elanike rahulolu kodukohaga on eeskujulikult kõrge ja samaväärne näiteks Viimsi ja Rae valla elanike rahuloluga“, märkis Muttik möödunud aastal läbiviidud rahulolu-uuringule viidates.

Geograafiline paiknemine ja infrastruktuur teevad Keilast mitmekesiste võimalustega linna. Linn asub Tallinnale piisavalt lähedal (25km) ja omab väga head transpordiühendust pealinnaga, kuid ka areneva tööstuslinnaga Paldiski. Suureks plussiks on raudtee ning hästi toimiva ja kasutajasõbraliku elektrirongi liikluse olemasolu nii Tallinna kui Paldiski suunal.

Keilal on suurepärane rohealade võrgustik, võimaldades kergliiklejal liikuda linna ühest äärest teise mööda pea katkematuid rohekoridore. Aktiivset ja tervislikku eluviisi hinnatakse Keilas kõrgelt ning seetõttu on välja arendatud suurel hulgal sportimise ja vaba aja veetmise võimalusi (terviserajad erinevate katenditega, kergejõustiku- ja jalgpallistaadion, veekeskus, discgolfipargid, matkarajad ja seikluspargid jne). Keilast kõigest 8km kaugusel asuvad Niitvälja Golfikeskus ja Ratsakool ja 14km kaugusel Kloogaranna supelrand ja Laulasmaa surfirand. Niitväljale ja Kloogaranda saab sõita ka rongiga.

Keila on kaetud korraliku koolivõrgu ja lasteaedade süsteemiga. Linnas tegutsevad ka waldorfpedagoogikaga kool ja lastehoid. Huvitegevuse soosimiseks pakutakse mitmeid erinevaid võimalusi ja seda nii sise- kui välitingimustes.

„Keila on ühelt poolt väikelinn, mistõttu on kõik strateegiliselt olulised kohad kodu lähedal. Teiselt poolt on aga Keila suurlinna võimalustega – alustades sellest, et linnas on esindatud kõik suuremad toidupoeketid ja lõpetades sellega, et linnas asub veekeskus“, lisas Muttik Keilast rääkides. „Oleme Keila võlusid ja võimalusi põhjalikult kirjeldanud ka uusarenduse veebilehel, mistõttu soovitan veebilehte kindlasti külastada ja veenduda, et Keila on väärt elukoht.“

Isikupärased energiatõhusad kodud

Keila kõrge miljööväärtusega tänavale (Tuula tee) rajatud kortermaju iseloomustab silmapaistev arhitektuur ja läbimõeldud planeering, energiatõhusad lahendused ja premium-klassi siseviimistlus.

Kortermajade välisviimistlusmaterjalid on valitud selliselt, et majad sobituks olemasolevasse keskkonda ja rikastaks seda samaaegselt modernse arhitektuuriga. „Keila Kodu neli kortermaja on paigutatud põhja-lõuna suunaliselt nii, et päikesevalgus jõuaks võimalikult suurel hulgal eluruumidesse ning kõik rõdud ja terrassid oleksid suunaga päikese poole. Lõhkumaks korduvat hoonete rütmi, on kortermajad paigutatud üksteise suhtes nurga alla. Selline paigutus soodustab huvitava ja vaba vormiga tänavaruumi ja õueala tekkimist“, rääkis kortermajad koos arhitekt Hanna-Loore Õunpuuga projekteerinud arhitekt Kaspar Stroom Raadius Arhitektidest.

Tegemist on liginullenergiamajadega (A-energiaklass), mille katustel on päikesepaneelid ja mille igas korteris on individuaalne soojustagastusega ventilatsioon. Kõrgeim energiaklass tagab korteri madalad ülalpidamiskulud.

Omanäolisust lisavad kortermajadele haljastatud õueala istumisalade ja viljapuu-ürdiaiaga. “Oleme loonud Keila Kodusse tervikliku elukeskkonna, kus kodu algab kaugemalt kui korteriuks. Keskkonna, mis toob naabrid kokku ja edendab kogukonnatunnet,” lisas Muttik.

Suurem osa korteritest on müüdud, kuid kaks korterit C majas on koheseks sissekolimiseks veel saadaval.