Jaga artiklit

Janar Muttik: 2025. aastal müüki tulevad arendused on juba kallima hinnaga kui praegu müügis olevad projektid

Alates selle aasta kevadest on tehinguaktiivsus hakanud tõusma, mis väljendub pea kaks korda suuremates päringunumbrites, kinnitab Kinnisvarauudisetele Everaus Kinnisvara tegevjuht Janar Muttik.
Everaus Kinnisvara tegevjuhi Janar Muttiku hinnangul võib Euroopa Keskpanga möödunud nädala otsus langetada inressimäära küll suurendada inimeste ostuhuvi ja lisada kindlustunnet, kuid ükski arendaja ei hakka üksnes selle põhjal kiirustades midagi ehitama. “Kinnisvaraturg on pika horisondiga ning arendusplaane koostades tuleb arvestada palju rohkemate tegurite ja prognoosidega kui vaid intressimäära langusega,” lisab ta.

“Positiivne on siiski asjaolu, et palgakasv on jätkuv, aga kinnisvarahinnad pole tõusnud – see teeb kinnisvara kättesaadavamaks. Siiski tuleb arvestada, et ehitushinna põhi on saavutatud ja midagi enam odavamaks ei lähe,” lisab Muttik, “pigem vastupidi – sisendid hakkavad vaikselt kasvama ning 2025. aastal müüki tulevad arendused on juba kallima hinnaga kui praegu müügis olevad projektid.”