Jaga artiklit

Janar Muttik “Portfelli kasvuplaanid” saatesarjas: kindla tootluse teenimiseks tuleb vaadata laenude poole

Äripäeva raadio investeerimisvõimalustele ja -trendidele keskenduvas saatesarjas “Portfelli kasvuplaanid” käis külas Everaus Kinnisvara tegevjuht Janar Muttik.

Muttik tõdeb, et paljud ongi varem kinnisvaras olnud rahad suunanud pigem laenudesse. “See on lihtsam tegevus ja seega number on konkreetsem,” räägib Muttik. Laenude puhul vastab tootlikkus ka investorite ootustele. Kui üürikorteri pealt kahekohalise tootluse saamine on praegu pigem unenägu, siis laenudes on see endiselt reaalsus.

Eristada tuleb muidugi ka laenutüüpe. Kui tagatud laenude puhul antakse laenu mingi vara, enamasti kinnisvara tagatisel, siis tagamata laenude puhul on garantiiks arendaja maine ja usaldusväärsus. Tagamata laenude intressimäär jääb umbes 12% kanti. “Allapoole tegelikult on näha, et investoril kaob huvi,” sõnab Muttik. Tagatud laenude puhul on risk väiksem ja seetõttu jääb ka tootlus 8-10% vahele.

Saates tuleb juttu nii investeerimiseks sobiva maatüki valimisest, usaldusväärse arendaja leidmisest, stock office ärihoonete ja miniladude üleküllusest kui paarismajadega äri ajamise tasuvusest. Saadet juhib Simo Sepp.

Kuula saatesalvestust siin.

 

Foto: Simo Sepp (Äripäev)