Jaga artiklit

Kinnisvarauudised: Pidur-ametnik = kinnisvarahinna vedur?

23. mail toimus Äripäeva Kinnisvaraarenduse konverents, mille vestlusringis “Planeeringute võlu ja valu – kas arendaja on visioonitu ja omavalitsus kiuslik?” osalesid Tallinna Linnaplaneerimise Ameti juhataja Oliver Alver, Scandium Kinnisvara innovatsioonijuht ja juhatuse liige Kalle Aron ning Everaus Kinnisvara asutaja ja tegevjuht Janar Muttik.
Janar Muttiku sõnul toob menetlustoimingute venimine paratamatult kaasa kinnisvarahindade tõusu. Ta lisas, et tihti lähevad ametnikud planeeringuid koostades liiga detailseks ja sageli on ametnikel ka hirm iseseisvalt otsuseid langetada. “Tasub neilt see hirm maha võtta, ei tasu minna liiga süvitsi. Detailidesse saab süveneda ehitusloa raames,” on Janar veendunud.
Kalle Aron peab üheks menetlemise venimise põhjuseks ka asjaolu, et ametnikud on ülekoormatud ning Oliver Alver möönis seda muret, kuid tõi välja veel teravama asjaolu – koostavaid osapooli on Tallinnas liiga palju ning tervikuna on protsess läinud nii keeruliseks, et see käib ametnikel üle jõu.
Kõik paneelis osalejad tõdesid, et Tallinnas planeeringute menetlemise muutmine kiiremaks ja tõhusamaks on justkui suure laeva pööramine – pikaldane ja vaevaline protsess. Loe paneelis kõlanud mõtetest pikemalt Kinnisvarauudiste artiklist.
Fotod: Raul Mee