Jaga artiklit

Scandium ja Evaraus sõlmisid strateegilise koostöö

Scandium Kinnisvara ja Everaus Kinnisvara sõlmisid strateegilise koostöö, et ühiselt arendada ja välja ehitada enam kui 90 000 ruutmeetrit äri- ja elamuarendust Luigel ja Peetris. Koguinvesteeringu maht on ligi 100 miljonit eurot.

Scandium Kinnisvara juhi Maido Lüiste sõnul on eesmärk ühendada kahe tugeva kinnisvaraarendaja parimad praktikad, et pakkuda klientidele maksimaalselt funktsionaalseid kodusid ja ärikeskkondi.

„Kuna koduotsijad vaatavad ühe enam linnapiirist väljapoole, kus sama rahakott võimaldab mugavamaid elutingimusi ja rohelisemat keskkonda, oleme ka meie arendajatena pilgud suunanud Tallinnaga piirnevate valdade poole. Ühiselt Everausiga saame julgemalt ette võtta Eesti mõistes tõeliselt mastaapsed projektid ja nendega kiiremini edasi liikuda, mis omakorda annab lisandväärtust uute arenduste elanikele ja töötajatele – projektid edenevad kiiremini ning põhinevad kahe tugeva arendaja parimatel praktikatel,“ kommenteeris Lüiste.

Everaus Kinnisvara juht Janar Muttik: „Töös olevad projektid Luigel ja Peetris keskenduvad täisväärtuslike elu- ja ärikeskkondade loomisele. Arendusmaht suurusjärgus 90 000 m2 jaguneb lähima viie aasta peale ja vilgas töö käib juba täna. Plaanime ühiselt koguinvesteeringut suurusjärgus 100 miljonit eurot, mis nii Eesti mõistes, aga ka kogu Baltikumi perspektiivis, on väga suur maht.“

Muttiku sõnul on ühisosa Scandiumiga arenduse osas optimaalseimate ruumilahenduste leidmine, kus iga ruutsentimeeter oleks nii elanikule, ettevõtjale kui töötajale maksimaalselt optimaalne ja elukvaliteeti tõstev.

„Kui siia juurde liita Everausi tugevused peatöövõtjana ja kogemus linnalähedaste keskkondade loomisel ning Scandiumi kirg rohepöörde eestvedajana kinnisvarasektoris ja 15-minuti linna kontseptsiooni austajana, siis saab tulemiks olla vaid väga hea kinnisvara, kus tunnevad end hästi nii elanikud, töötajad kui ka piirkonna külalised,“ rääkis Muttik.