Jaga artiklit

A-energiaklassi korterid kõrgelt hinnatud Keilas

Everaus Kinnisvara alustas Keila kesklinna rajatavate A-energiaklassi korterite müügiga. Kortermajade kahe- kuni neljatoalised korterid on sobilikud nii järelkasvu planeerivatele kui lastega peredele, kuid ka neile, kes juba vanaema-vanaisa tiitli väärilised. Keila elukohana on sobilik nii linliku elustiili kui looduslähedasema eluviisi nautijale.

Keila on kõrgelt hinnatud elukeskkond

”Kinnisvara kuldreegel asukoht-asukoht-asukoht kõlab klišeelikult, kuid asukoht on jätkuvalt koduostjatele oluline ja seetõttu oleme uusarenduste planeerimisel asukoha suhtes väga nõudlikud”, rääkis Everaus Kinnisvara tegevjuht Janar Muttik Keila uusarendust tutvustades. ”Teadsin Keilast pigem vähe enne seal arendustegevusega alustamist, kuid saan nüüd, kui olen linnaga põhjalikumalt tutvunud kinnitada, et Keila on suurepärane elukoht. Seda kinnitab ka fakt, et Keila elanike rahulolu kodukohaga on eeskujulikult kõrge ja samaväärne näiteks Viimsi ja Rae valla elanike rahuloluga“, märkis Muttik möödunud aastal läbiviidud rahulolu-uuringule viidates.

Keila keskväljak. Taamal Tuula teel asuv maamärk Keila kirik FOTO: Olimar Hinn

Geograafiline paiknemine ja infrastruktuur teevad Keilast mitmekesiste võimalustega linna. Linn asub Tallinnale piisavalt lähedal (25km) ja omab väga head transpordiühendust pealinnaga, kuid ka areneva tööstuslinnaga Paldiski. Suureks plussiks on raudtee ning hästi toimiva ja kasutajasõbraliku elektrirongi liikluse olemasolu nii Tallinna kui Paldiski suunal.

Keilal on suurepärane rohealade võrgustik, võimaldades kergliiklejal liikuda linna ühest äärest teise mööda pea katkematuid rohekoridore. Aktiivset ja tervislikku eluviisi hinnatakse Keilas kõrgelt ning seetõttu on välja arendatud suurel hulgal sportimise ja vaba aja veetmise võimalusi (terviserajad erinevate katenditega, kergejõustiku- ja jalgpallistaadion, veekeskus, discgolfipargid, matkarajad ja seikluspargid jne). Keilast kõigest 8km kaugusel asuvad Niitvälja Golfikeskus ja Ratsakool ja 14km kaugusel Kloogaranna supelrand ja Laulasmaa surfirand. Niitväljale ja Kloogaranda saab sõita ka rongiga.

Keila on kaetud korraliku koolivõrgu ja lasteaedade süsteemiga. Linnas tegutsevad ka waldorfpedagoogikaga kool ja lastehoid. Huvitegevuse soosimiseks pakutakse mitmeid erinevaid võimalusi ja seda nii sise- kui välitingimustes.

„Keila on ühelt poolt väikelinn, mistõttu on kõik strateegiliselt olulised kohad kodu lähedal. Teiselt poolt on aga Keila suurlinna võimalustega – alustades sellest, et linnas on esindatud kõik suuremad toidupoeketid ja lõpetades sellega, et linnas asub veekeskus“, lisas Muttik Keilast rääkides. „Oleme Keila võlusid ja võimalusi põhjalikult kirjeldanud ka uusarenduse veebilehel, mistõttu soovitan veebilehte kindlasti külastada ja veenduda, et Keila on väärt elukoht.“

Isikupärased energiatõhusad kodud

Keila kõrge miljööväärtusega tänavale (Tuula tee) rajatavaid kortermaju iseloomustab silmapaistev arhitektuur ja läbimõeldud planeering, energiatõhusad lahendused ja premium-klassi siseviimistlus.

Kortermajade välisviimistlusmaterjalid on valitud selliselt, et majad sobituks olemasolevasse keskkonda ja rikastaks seda samaaegselt modernse arhitektuuriga. „Keila Kodu neli kortermaja on paigutatud põhja-lõuna suunaliselt nii, et päikesevalgus jõuaks võimalikult suurel hulgal eluruumidesse ning kõik rõdud ja terrassid oleksid suunaga päikese poole. Lõhkumaks korduvat hoonete rütmi, on kortermajad paigutatud üksteise suhtes nurga alla. Selline paigutus soodustab huvitava ja vaba vormiga tänavaruumi ja õueala tekkimist“, rääkis kortermajad koos arhitekt Hanna-Loore Õunpuuga projekteerinud arhitekt Kaspar Stroom Raadius Arhitektidest.

Tegemist on liginullenergiamajadega (A-energiaklass), mille katustel on päikesepaneelid ja mille igas korteris on individuaalne soojustagastusega ventilatsioon. Kõrgeim energiaklass tagab korteri madalad ülalpidamiskulud.

Vaade kortermajadele lõunaküljest FOTO: Everaus Kinnisvara

Tavapäraseid arendaja poolt kindlaks määratud siseviimistluspakette Keila Kodus ei ole. Pakettide asemel on palju erinevaid premium-klassi valikuid ning koduostjatel on vabad käed neist sobivaimate valimiseks ja nende omavaheliseks kombineerimiseks isikupärase kodu kujundamiseks. Muretuks sissekolimiseks saavad koduostjad tellida arendaja koostööpartneritelt köögimööblit ja aknakatteid, soovi korral ka muud kohtkindlat mööblit (garderoobikapid jms). Siseviimistluse valiku ning mööbli ja aknakatete materjalinäidistega saavad koduostjad tutvuda arendaja showroom’s. Inspiratsiooni valiku tegemiseks leiab Everaus Kinnisvara sotsiaalmeediakanalitest.

Esimesed kaks kortermaja valmivad 2022. aasta III kvartalis.

“Esimesed korterid müüsime varajastele huvilistele juba enne avaliku müügi algust. See on märk sellest, et kliendid väärtustavad meie kontseptsiooni ja Keilat elukohana ning seda on ainult rõõm tõdeda”, sõnas Muttik.