Jaga artiklit

Everaus Kinnisvara ja Scandium Kinnisvara soetasid poolsaare Haapsalu linnas

Everaus Kinnisvara ja Scandium Kinnisvara soetasid poolsaare Haapsalu linnas Suure viigi vasakul kaldal, kuhu kerkivad luksuslikud mereäärsed villa stiilis kortermajad, jahisadam ja restoran. Poolsaare algusesse on kavas ehitada spaahotell.

«Suure viigi ääres asuv poolsaar on ainulaadne koht Eestis, kuhu saab rajada kokku 20 madalat kortermaja, mille praktiliselt kõigist akendest hakkavad avanema lummavad merevaated,» ütles Scandium Kinnisvara tegevjuht Maido Lüiste. Tänu poolsaare piklikule kujule ja kehtestatud detailplaneeringule hakkavad majad asuma vaid 30 meetri kaugusel merest, mis tähendab, et vaated avanevad nii merele kui ka lähedal asuvatele saartele ja poolsaartele. Möödunud sajandi alguses asus poolsaare tipus populaarne sadam, kus on randunud nii mõnedki riigipead ja tähtsad külalised. Olemasolev sügav veetee võimaldab arenduse teises etapis sinna taas jahisadam luua, muutes paiga kergesti ligipääsetavaks nii Eesti kui ka kaugemate seilajate jaoks. Samuti on poolsaare tipuosasse planeeritud luua ujumiskoht, kohvik ning isiklikud paadisillad korteriomanikele.

Everaus Kinnisvara tegevjuhi Janar Muttiku sõnul on Haapsalu projekt mastaapne kogu Eesti mõistes. «Soovime aastakümneid unustuses olnud ala linnarahvale taasavada, et sellest saaks mitmekesine linnaruum, kus on oma koht nii kodudel, suvituspaikadel kui ka  rekreatsioonivõimalustel – alates tervisespordist, lõpetades merespordi ja autentse toidukultuuriga,» rääkis ta. Selleks et kaitsta hooneid võimalike üleujutuste eest, tõstetakse maapinda, luuakse hoonete vahele reljeefne maapind ning tõstetakse korterid maapinnast kõrgemale. Spaahotell on kavandatud arenduse teise etappi, kuid sobiva koostööpartneri leidmisel võib see realiseeruda juba varem.