Jaga artiklit

Everaus Kinnisvara laiendab Rae vallas haaret ja rajab piirkonda enam kui 240 uut kodu

Everaus Kinnisvara soetas Rae vallas asuvasse Järvekülla ja Rae külla täiendavalt kaks elamuarendusmaad, mille arendustega investeeritakse piirkonda üle 75 miljoni euro. Pea 30 hektari suurusele maa-alale rajatakse järgmise viie aasta jooksul kokku enam kui 240 uut kodu ridaelamute, paarismajade ja eramute näol.

Everaus Kinnisvara asutaja ja tegevjuhi Janar Muttiku sõnul käivad hetkel Kindluse arenduse projekteerimistööd. „Järvekülas Kindluse Kooli kõrval asuva Kindluse arenduse infrastruktuuri ehitus algab käesoleva aasta teisel poolel,“ räägib Muttik ettevõtte plaanidest. „Rajame Järvekülla meile omaselt energiatõhusad, modernse arhitektuuri ja põhjalikult läbimõeldud lahendustega, terviklikult välja arendatud keskkonnaga kodud, mis sobivad nii järelkasvu planeerivatele, lastega peredele, kui ka neile, kes on juba vanaema-vanaisa tiitli väärilised. Enne avaliku müügi algust oleme sõlminud tehinguid juba 10 kliendiga, mis ilmestab hästi piirkonna potentsiaali ja väärtust.“ Mastaapselt 21 hektari suuruselt arendusalalt leiab endale kodu pea 170 pere.

Rae külla lähiaastatel rajatava Raemõisa Kooli kõrval paikneva 8,4 hektari suuruse Raeküla arenduse infrastruktuuri rajamisega alustatakse 2025. aastal. Eelkõige noorperede vajadusi silmas peetavasse elamukvartalisse rajatakse 72 kodu, kus paiknevad nii paarismajad kui ridaelamud. „Hoonete projekteerimisel lähtume sellest, mis noortele kodu valikul oluline – kompaktne ja funktsionaalne ruumiplaneering, madalad ülalpidamiskulud, esteetiline ja terviklik keskkond.“ sõnab Muttik.

Pildid Lagedi arendus, mis valmis 2019 aastal. Sarnast terviklikku elukeskkonda võib näha ka Järveküla ja Raeküla arendustes.
Pildid Lagedi arendus, mis valmis 2019 aastal. Sarnast terviklikku elukeskkonda võib näha ka Järveküla ja Raeküla arendustes.

Everaus Kinnisvara on olnud teerajaja just terviklike elukeskkondade loomisel, kus lisaks uutele kodudele on olemas ka pargid, kergliiklusteed ja mänguväljakud. „Rae vald on hea näide sellest, kuidas omavalitsus panustab palju lasteaedade ja koolide vabaaja veetmiseks mõeldud alade loomisesse, kaasates sinna ka kinnisvaraarendajaid,“ kirjeldas Muttik koostööd Rae vallaga. „Oleme nii mõnelegi Rae valla kandile elu taas sisse puhunud ning andnud oma panuse terviklikku ruumiloomesse ja mitmekülgse elukeskkonna kujundamisse. On hea meel, et seda on ka märgatud ja tunnustatud Rae valla heakorrakonkursil,“ märkis Muttik lisades, et hea infrastruktuur, pealinna lähedus, arenev keskkond ja nooruslik kogukond on tegurid, mis nii arendajat kui kliente Rae vallas võluvad.

Everaus Kinnisvara laiendab haaret Rae vallas, investeerides piirkonda üle 75 miljoni euro ja rajades enam kui 240 ühikut elamukinnisvara.
Everaus Kinnisvara laiendab haaret Rae vallas, investeerides piirkonda üle 75 miljoni euro ja rajades enam kui 240 ühikut elamukinnisvara.