Jaga artiklit

Everaus Kinnisvara portfellis on vaid energiatõhusad kodud

Kinnisvara24.ee portaali andmetel on portaali külastajate huvi väiksemate püsikuludega elamispindade vastu väga kõrge – statistika näitab, et inimesed on järjest teadlikumad ja rakendavad otsingus energiatõhususe filtreid varasemast rohkem. Everaus Kinnisvara rajatavad kodud läbivad kõik energiatõhususe filtrid, pakkudes miinimumnõuetest enamatki.

2020. aastast muutus A-energiaklass (liginullenergiahoone) kohustuslikuks uutele korterelamutele ja üle 220m² suurustele väikeelamutele. Alla 220m² suurustele väikeelamutele jäi kehtima B-energiaklassi (madalenergiahoone) nõue. „Kui 2015. aastal Uuesalus eramute arendamisega alustasime, üllatas meie ambitsioonikus energiatõhusate lahenduste pakkumisel väikeelamute turul paljusid. Investeering energiatõhusatesse ehitusmaterjalidesse ja tehnoloogiaseadmetesse tasus aga ennast igati ära, sest klientide ostuhuvi ja tagasiside oli enam kui positiivne ning projekt leidis ka rahvusvahelist kajastamist ja tunnustamist“, rääkis Everaus Kinnisvara tegevjuht Janar Muttik.

Oleme jätkanud sama ambitsioonikalt. Meie portfellis on vaid energiatõhusad kodud, mis vastavad miinimumnõuetest enamale, püüeldes nullenergia poole. Uued arendusprojektid Kindlusepealse villad (eramud ja paarismajad) ja Luige Kodud (ridaelamutüüpi korterid) on lausa A+ energiaklassiga. Lisaks sellele, et tegemist on energiatõhusate ja taastuvenergiatehnoloogia lahendustega tehniliselt mõistlikult ehitatud hoonetele, mille katustel on päikesepaneelid, on neil kodudel maaküte, energiasäästlikud puitalumiiniumaknad, säästvad valguslahendused ja jäätmete sorteerimislahendused, elektriauto laadimisjaam või laadimise valmidus.

“Energiatõhusa ja keskkonnasäästliku kinnisvara soetamine on tark valik, sest lisaks keskkonnale väärtustab see ka inimest ennast, tagades tervisliku sisekliimaga kodu ja kokkuhoiu energiakuludelt”, selgitas Janar Muttik ja lisas, et lisaks on energiatõhusasse kinnisvarasse investeerimine ratsionaalselt kasumlik, sest sellise kinnisvara väärtus on tulevikus kõrgem.