Jaga artiklit

Keila – suurlinna võimalustega väikelinn

Keila on perekeskne haridust väärtustav ja tervislikke eluviise toetav väikelinn, millel on väga hea transpordiühendus Tallinnaga. See turvaline ja roheline keskus pakub oma elanikele suurlinnaga võrdseid võimalusi: linnas on esindatud kõik suuremad toidupoeketid, siin on üks munitsipaalkool ja üks erakool, kolm lasteaeda, huvikool ning suurepärased võimalused sportimiseks ja aktiivse eluviisi harrastamiseks.

Kunagisest hubasest aedlinnast on saanud Harjumaa lääneosa tõmbekeskus – pealinnast vaid 30 minutilise autosõidu kaugusel asuva rohelise ja turvalise väikelinna elanikkkond suureneb jõudsalt ning linn muutub seeläbi ka ettevõtete seas aina atraktiivsemaks. Juba praegu elab Keilas enam kui 10 000 inimest, ent hoogsalt kerkivad uusarendused ja inimeste soov elada pealinna kärast eemal meelitavad väikelinna aina enam inimesi.

Keila kujunemine Harjumaa lääneosa tõmbekeskuseks pole enamusele suur üllatus – tegu on suurepärase infrastruktuuriga väikelinnaga, millel on väga hea transpordiühendus pealinnaga ning kus on olemas kõik igapäevasteks toiminguteks vajalik. Näiteks tegutseb siin 12-klassiline Keila Kool ning alusharidust pakutakse kolmes lasteaias ja ka mitmes lastehoius. Lisaks tegutsevad Keilas ka waldorfpedagoogika kool ja lastehoid. Huviharidust pakuvad mitmed huvi- ja spordiringid, sh muusikakool, kergejõustikuklubi, ujumisklubi ning jalgpalli-, korvpalli ja võrkpallikool. Kõnekas on ka fakt, et Keila elanikel on nii Eesti kui Harjumaa keskmisest kõrgem haridustase, mida tingib muuhulgas ka linna hästi arenenud kõrgharidust nõudvate töökohtadega ettevõtlus.

Keilas on kolm suurt parki (Keskpark, Jõepark ja Männik), mis koos haljasalade ja linna lääneosasse jäävate kenade männimetsadega teevad Keilast rohelise ja lastesõbraliku väikelinna. Linna terviserajad asuvad enam kui 70 hektari suurusel paesel ja männimetsaga kaetud alal ning on harukordsed oma asukoha poolest, paiknedes kohe kesklinna lähedal. Tervisrajad on kohalike elanike seas hinnatud oma mitmekesiste sportimis- ja puhkamisvõimaluste tõttu: sealt leiab nii jooksurajad, maastikurattarajad, suusarajad, rulluisurajad, matkarajad kui ka suusa- ja kelgumäe koos kunstmuru ja murukattega jalgpalliväljakutega. Samuti on Keilas olemas laste seikluspark ning kaheksateistkümne korviga discgolfi park.

Lisaks terviseradadele ja parkidele saab aktiivset eluviisi harrastada ka Keila tervisekeskuse ujulas (veekeskuses), rühmatreeningutes ja jõusaalis, kergejõustikustaadionil, korvpalli- ja võrkpalli väljakutel, skatepargis ning motohallis. Kõigest 10-15 minutilise autosõidu kaugusel asuvad ka Niitvälja Golfikeskus ja Laulasmaa surfirand.

Keila Jõepark. Foto: Karl-Markkus Veiberg

Keilas jagub rohkelt tegevust ka neile, keda liikumis- ja spordipisik puudutanud pole. Siin on olemas nii kultuurikeskus, kirik, Harjumaa muuseum, teraapiakeskus, raamatukogu, lauluväljak kui ka noortekeskus. Mõnekümne minutilise autosõidu kaugusel asuvad ka mitmed teised huviväärsed kohad, näiteks Arvo Pärdi keskus, Padise mõis ja klooster, Rummu karjäär, Keila-Joa loss ja park ning Paldiski pankrannik. Lühikese 15-minutilise rongi- või autosõidu kaugusel asuvad kaunid ja rahulikud Kloogaranna, Laulasmaa ja Lohusalu liivarannad, kuhu saab suvel koos pere ja sõpradega päikest nautima minna.

Lohusalu sadam. Foto: Olimar Hinn

Keila meelitab oma tugeva infrastruktuuriga ligi aina uusi elanikke ning muutub seeläbi ka ettevõtete seas aina enam populaarsemaks. Värskeim näide sellest on juba 2025. aasta esimeses kvartalis uksed avav Harju KEK`i poolt arendatav Keila Keskus. Uuest 13 000 m² kogupinnaga Keila Keskusest saab paljude erinevate esinduste, kaupluste ja teenindusasutustega kogukonnakeskus, mis annab Keila linna ja lähipiirkonna inimestele võimaluse veelgi enam väärtustada oma aega kodukandis. Tulevasest keskusest leiab nii toidukaupluse, spordipoe, kodutarbeid, riideid ja jalanõusid, toitlustuskohti, iluteenuseid, lemmikloomadele suunatud tooteid ja teenuseid kui ka uue spordiklubi, kino ja lasteala.

Keila Keskus. Foto: Harju KEK
Keila Keskus. Foto: Harju KEK

Lisades sinna juurde juba olemasoleva Rõõmu Kaubamaja, erinevad toidukohad, ehituspoed ja kõigi suuremate toidupoekettide olemasolu, siis ei erine Keila oma võimaluste poolest sugugi mõnest suurlinnast. Näiteks on Keilas olemas nii Espak, Bauhof kui Keila Ehituspood ning igapäevaseid sisseoste saab teha Maximas, Selveris, Rimis, Grossi toidupoes ja väikemates kohalikes toidukauplustes. Kiireteks toidupausideks ja lähedastega kvaliteetaja veetmiseks sobivad suurepäraselt Šoti pubi Scottich House, Aasia köögi esindaja Vaga Mama, kohvik Kegel, SNCO pruulikoda ja õllesaal, Kraft mikropagar ja kohvik, Ameerikapärane kogupererestoran Legends Diner ning teada-tuntud Peetri Pizza koos mimetete teiste söögikohtadega. Keilas on olemas ka oma koertekool ning sealt leiab mitmeid ilusalonge ja iluteenuste pakkujaid.

Keila raudteejaam. Foto: Erge Jõgela

Kõigele eelnevale tuginedes polegi Keila elanikel enam praktilist vajadust kodulinnast lahkumiseks – kõik igapäevased toimingud ja sisseostud saab teha ära kodukohas. Aga kui peaks siiski tekkima soov või töökohast tingitud vajadus väikelinnast mujale sõita, siis ühendab Keilat pealinna ja Tallinna Ringteega neljarealine esimese klassi maantee ning ka Keila ühistranspordiühendus rongide ja busside näol on Põhja-Eesti Ühistranspordikeskuse sõnul lausa regiooni parim. Näiteks elektrirong väljub Tallinna suunas enam kui 60 korda päevas ja tipptunnil iga 15 minuti järel. Rongiga saab Tallinna kesklinna (Keila peatusest Tondi peatusesse) mugavalt ja ummikute vabalt 38 minutiga – võrdluseks saab tuua, et nii Tallinna külje all asuvatest Tabasalust, Laagrist ja Viimsis asuvast Randverest sõidab tipptunnil autoga kesklinna 40-45 minutit. Halvemate päevade tipptundidel võib juhtuda, et sama kaua sõidab kodust tööle ka Tallinna siseselt, ent rongiga sõites saab ummikus seisvatele autodele vaid vahvalt lehvitada.

Keila Kodu kortermajad.

Meie oleme kindlad, et Keilas on hea, turvaline ja roheline elukeskond, kus leidub tegevust nii lastega peredele, vanavanematele kui alles perelisa planeerivatele noortele – just seetõttu lõimegi siia hubased ja kaasaegsed Keila Kodu kortermajad. Everaus Kinnisvara arendatud ja sügisel valminud majades on vabad veel viimased korterid. Kortermajad asuvad Keila keskuses, ajaloolisel Tuula teel. Tänav on kõrghaljastusega ja Keila kiriku kiviaiaga piirnemise tõttu ka kõrge miljööväärtusega. Suurem osa tänavast kulgeb piki Jõeparki, mis asub kortermajadest kõigest 400 meetri kaugusel.

Vastvalminud kortermaju iseloomustab silmapaistev arhitektuur ja läbimõeldud planeering koos energiatõhusate lahendustega (A-energiaklass) ja kvaliteetse premium-klassi siseviimistlusega. Kortermajadele lisavad väärtust ja omapära ühisalad koos unikaalse ürdi- ja viljapuuaiaga.

Keila ootab! Tutvu vabade korteritega Keila Kodu veebilehel >>