Jaga artiklit

Kodusisustaja unistus – Lagedi Kodu loft stiilis paarismajad

Arhitektuuri tõeline pärl

Loft pärineb Manhattani SoHo piirkonnast. 1950ndatel hakkasid kohalikud kunstnikud kasutama loometegevuseks tööstusettevõtete poolt hüljatud tehaseid ja vabrikuid. Endised tootmishooned, kus oli palju ruumi, kõrged laed ja rohkelt loomulikku valgust, olid ideaalsed kunstistuudio pidamiseks. Loometegevuse kõrval võõrustati stuudios erinevaid üritusi ja tihtilugu rajati stuudiosse endale ka kodu.

60ndatel vallutas Andy Warholi legendaarne loft stiilis korter-stuudio “Factory” New Yorgi eklektiliste loomeinimeste südamed. Ameerika kunstnik näitas kogu maailmale, kuidas saab kasutada ruumi loomingulise vabaduse väljendamiseks. See polnud mitte üksnes värske interjöörilahendus, vaid uus ruumifilosoofia ja teistsugune elustiil. Jutud läksid liikvele ning jõukamad hakkasid vanu tehaseid ja vabrikuid kokku ostma ja loftist sai kõrgelt hinnatud interjöörilahendus, mis jõudis kiirelt ka eurooplaste lemmikute hulka.

Üldjoontes iseloomustavad lofti järgmised parameetrid: asuvad endistes tööstushoonetes, avatud planeering, kõrged laed, maast laeni ulatuvad aknad, industriaalne sisekujundus. Avatud poolkorrus põhikorruse kohal ei olnud algselt lofti tunnuseks, kuid see muutus aja jooksul loftile iseloomulikuks vajaduse tõttu luua avatud planeeringuga ruumi pisut privaatsust.

Interjöörilahendus mitte ainult kesklinna korteritele  

Valdavalt on loftiks nii Eestis kui mujal maailmas kesklinnas asuvad korterid. Avatud planeeringu ja asukoha tõttu sobivad loft korterid eelkõige vallalistele või lasteta paaridele.

Everaus Kinnisvara rajab Tallinna lähistele Lagedile aga loft stiilis kodud ka neile, kes ihkavad loftile iseloomulikku avarust ja valgusküllasust, kuid eelistavad avatud planeeringule pisut privaatsemat lahendust ja elu linnamelust eemal.

Lagedi Kodu paarismajad on kõrgete lagede ja suurte akendega. Avatud planeeringuga on köök, söögituba ja elutuba ning poolkorrus elutoa kohal. Neli magamistuba ja privaatruumid (pesuruum, saun, tualettruum) on suletud planeeringuga.

Lagedi Kodu ei rajata endisesse tööstushoonesse (tegemist on ökonoomse uusarendusega looduskaunis kohas Pirita jõe ääres), kuid tõelisele loftile iseloomulikku industriaalset hõngu saab soovi korral lisada sisekujundusega.

Kodusisustaja unistus

Loft stiil pakub piiramatult põnevaid planeerimisvõimalusi ning annab palju mänguruumi ainulaadse ja omanäolise interjööri kujundamiseks. Kõrged laed ja seinapinnad võimaldavad kasutada valgusteid, kunstiteoseid ja teisi sisustusdetaile, mis väikestes ja madalates ruumides ei oleks mõeldavad.

Kui reeglina paikneb loftide poolkorrusel magamistuba, siis Lagedi Kodus saab poolkorrusele kujundada mis tahes toa. Magamistoad asuvad eraldi suletud planeeringuga alas ja seetõttu saab poolkorrusele kujundada just sellise toa, mis pere vajadustele või soovidele kõige enam vastab. Olgu selleks kodukontor, meediatuba, raamatukogu lugemisnurgaga või lihtsalt pelgupaik omaette olemiseks.

Paarismajad on kahe erineva planeeringuga ja valida on kolme erineva siseviimistluspaketi vahel (pildid on illustratiivsed ega ühti üks ühele pakettidega).

Inspiratsiooni Lagedi Kodu loft stiilis kodude sisustamiseks leiab Everaus Kinnisvara sotsiaalmeediakanalitest (Facebook ja Pinterest). Instagram-kodublogijate HomeInEstonia ja Trinaika inspiratsioonikaardid, aknakatete lahendused erikujulistele akendele ja valguslahendused kõrgete lagedega ruumidele on sisustamisel kindlasti abiks. Samuti leiab nimetatud kanalitest rohkem pilte esimeses etapis valminud kodudest.