Jaga artiklit

A-energiaklassiga kodu soetamine on varasemast soodsam – kodulaenu intress 0% + 6 kuu euribor

LHV ja Swedbank lükkasid käima oodatud kampaaniad, mille raames on A-energiaklassiga kodu soetamine nüüd varasemast soodsam. Tegu on positiivse uudisega kõigile koduotsijatele, kes on hirmust suurte laenumaksete ees lükanud oma koduostu või -vahetuse protsessi edasi.

A-energiaklass tähistab kõige keskkonnasõbralikumat kinnisvara, mille soetamisega teeb inimene investeeringu pikaks ajaks panustades madalamatesse kodukuludesse. LHV pakub just sellist kinnisvara soetavatele klientidele esimesel aastal intressi 0% + 6 kuu euribor. Pakkumine kehtib kõigile, kes täidavad hiljemalt 31.08.2023 laenutaotluse panga kodulehel. LHV panga sõnul on nende eesmärk soodustada inimeste valikuid energiatõhusamate kodude kasuks ning nad soovivad, et koduostjatel oleks motivatsioon teha kõige keskkonnasõbralikumaid otsuseid ka keerulisemal ajal.

Swedbank pakub esimesel kahel aastal intressi 0% + 6 kuu euribor kõigile A-energiaklassi kinnisvara soetavatele klientidele, kes teevad oma laenutaotluse enne 30.09.2023 ja sõlmivad lepingu enne 30.11.2023. Swedbanki sõnul on energiatõhusama eluaseme soetamise eripakkumine vaid üks tahk soodustamaks riiklike toetusmeetmete kõrval kiiremat üleminekut keskkonnasõbralikematele lahendustele.

„Kuna Everaus Kinnisvara portfellis on ainult A-energiaklassiga kodud, siis on tegu suurepärase uudisega meie klientidele,“ sõnab Everaus Kinnisvara tegevjuht Janar Muttik, „kuigi euribori tõus teeb kõigile muret, siis pangad ei ole seni laenuandmist pidurdanud. Ometi tuleb mõista, et paljude klientide laenuvõimekus on vähenenud ja hirm euriborist tingitud suuremate laenumaksete ees kasvanud. Selles valguses on tegu väga positiivse uudisega, mis on kindlasti abiks paljudele koduotsijatele ning aitab neil esimestel aastatel oma kulusid mugavamalt kontrolli all hoida.“

Muttik toob positiivse tegurina välja ka asjaolu, et hetkel on eraisikute säästude kogusumma ajalooliselt kõrgeim ning inimestel on huvi oma raha investeerida. „Säästud on abiks klientidele, kelle laenuvõimekus ootamatult vähenenud ning kes vajavad nüüd kinnisvara soetamiseks varasemast suuremat omakapitali osalust. Säästude olemasolu koos soodsate kodulaenu tingimustega loob soodsa pinnase klientidele, kes muidu oleksid sunnitud võimalikust kinnisvaratehingust loobuma,“ räägib Muttik.

Viska pilk peale all välja toodud Everaus Kinnisvara A-energiaklassiga kodudele, mille soetamine on hetkel LHV ja Swedbanki abil tavapärasest tunduvamalt soodsam.

KEILA KODU A-energiamärgisega kortermajades on vabad veel viimased korterid

Keila kesklinna Tuula teele rajatud vastvalminud kortermaju iseloomustab silmapaistev arhitektuur ja läbimõeldud planeering, energiatõhusad lahendused ja premium-klassi siseviimistlus ning unikaalne ürdi- ja viljapuuaiaga sisehoov.

Kortermajade kahe- kuni neljatoalised korterid on sobilikud nii järelkasvu planeerivatele kui lastega peredele, kuid ka neile, kes juba vanaema-vanaisa tiitli väärilised.

Rohkem infot Keila Kodu kohta leiate SIIT.

A-energiaklassiga Keila Kodu kortermajad
A-energiaklassiga Keila Kodu kortermajad

2024. aastal valmivad Järvekülas A-energiaklassiga KINDLUSEPEALSE VILLAD

Rae valda Järvekülla Kindlusepealse ja Pärituule teele rajatavad kuni kuuetoalised garaažiga eramud ja paarismajad rikastavad kõrgelt hinnatud elamupiirkonda esmaklassiliste A-energiaklassi kodudega, mis vaatavad miinimumnõuetest kaugemale.

Kindlusepealse Villad on energiatõhusad hooned, mida iseloomustavad maaküte, päikesepaneelid, soojustagastusega ventilatsioon ja kvaliteetsed puitalumiiniumaknad – tegu on kodudega, mis vaatavad miinimumnõuetest kaugemale ja püüdlevad nullenergia poole. Klientidel on rohkelt võimalusi oma kodu isikupäraseks kujundamiseks, näiteks saab valida kolme või nelja magamistoaga planeeringu vahel ning puuduvad arendaja poolt kindlaks määratud siseviimistluspaketid (meelepärase siseviimistluse valib mitmekesise valiku seast iga klient endale ise). Lisaks on igal kodul individuaalne elektriauto laadimisjaam ja maakütte põhine jahutus, kamin elutoas ja ergonoomiline vann terrassil.

Rohkem infot Kindlusepealse Villade kohta leiate SIIT.

A+ energiaklassiga Kindlusepealse Villad
A-energiaklassiga Kindlusepealse Villad

LUIGE KODUD – kogukonnatundega A-enegiaklassi kodud Kiili vallas Luigel

Tallinna külje alla Luige südamesse rajatavast hubasest elamukvartalist looduse rüpest leiab puitviimistlusega läbi kahe korruse planeeringu ja privaatse aiaga ridaelamutüüpi perekorterid.

A-energiaklassiga Luige Kodudes on samaaegselt kasutusel nii maaküte kui päikesepaneelid. Kõikide kodude planeering on detailideni läbimõeldud – nii mahub igasse korterisse vähemalt kolm magamistuba ja kaks vannituba. Koduomanikud saavad valida nelja stiilse siseviimistluspaketi vahel.

Rohkem infot Luige Kodude kohta leiab SIIT.

A-energiaklassiga Luige Kodud
A-energiaklassiga Luige Kodud

A-energiaklassiga VIIMSIRANNA RESIDENTSID männilõhnalises vaikuse sadamas

Viimsi merepoolsesse ossa hinnatud mändidealusesse piirkonda rajatavast uusarendusest leiad elegantse arhitektuuriga läbi kahe korruse planeeringuga privaatse aiaosaga ridaelamud. Need on maaküttega A-energiaklassi majad, kus igal materjalil on oma lugu ning energiasäästlik vertikaalne maaküttelahendus koos päikesepaneelidega väärtustavad vaikseid unetunde.

Tulevasteks naabriteks on kestvat esteetikat nautivad pered, kes on naabertänavatele rajanud kaunid omavahel stilistikalt kokku sobivad kodud. Siit leiab nii Aasta Betoonehitise võidutöid kui ka Eesti Arhitektuuripreemiate laureaate.

Rohkem infot Viimsiranna Residentside kohta leiab SIIT.

A-energiaklassiga Viimsiranna Residentsid
A-energiaklassiga Viimsiranna Residentsid