Jaga artiklit

Keila Kodu kortermajad saavutasid konkursil “Keila Kaunis Kodu 2023” esimese koha

Everaus Kinnisvara arendatud Keila Kodu kortermajad saavutasid Keila linna korraldatud kodukonkursil “Keila Kaunis Kodu 2023” ridaelamute ja kortermajade kategoorias esimese koha. Miljööväärtuslikul Tuula teel asuvates kortermajades algab kodu kaugemalt kui korteri välisuks.

Meie eesmärk arendajana oli rikastada piirkonda kaasaegse tervikliku elukeskkonnaga, kus silmapaistva arhitektuuri ja põhjalikult läbimõeldud planeeringute kõrval on vähemalt sama tähtis väliruum. Soovisime rajada visuaalselt nauditavad olemasolevasse keskkonda sobituva hoonestuse ja haljastusega kodud, mis looks selle elanikele modernse arhitektuuriga looduslähedase ja loodust väärtustava elukeskkonna.

Olemasoleva kõrghaljastuse säilitasime võimalikult suures mahus ja mitmekesistasime seda miljööväärtuslikku keskkonda sobituvate ja kogukonna vajadustele vastavate istikutega. Parkla ja majade vahelt leiab püramiidtammed, mis tänu madalalt algavale võrale loovad varjestuse juba maapinna lähedalt. Samas laseb kitsavõraline liik ka põhjapoolsete akende kaudu korteritesse pääseda päevavalgusel ja säilitada vaated kirikule. Majade vahel loovad privaatsust toompihlakad ja läätspuud ning arendusala idapoolsesest küljest leiab arukased, mis loovad varjestust kõrvalkrundil asuvatele kuuridele.

Keila Kodu kortermajad teeb piirkonnas unikaalseks väliruum, mille osaks on juba kirjeldatud haljastus, kuid lisaks majade vahele rajatud erinevate põõsastaimedega ääristatud jalakäiguteed istumisalade ja rattahoidlatega, arendusala läänepoolses otsas asuv multšikattega mänguväljak ning kogukonnaaed viljapuude ja istutuskastidega, kus kortermajade elanikel on võimalik kasvatada meelepäraseid taimi (ürte, köögivilju, marju). On rõõm tõdeda, et nii mõnigi elanik korjab juba tänavu koduaiast esimese herne- või kartulisaagi.

Lisaks väliruumile on esteetiliselt kujundatud kortermajade tähised ja üldalad siseruumides.

 

Palju õnne teile, armsad Keila Kodu elanikud.

Tunnusfoto: Keila linn