Jaga artiklit

Lagedi Kodu kortermaja saavutas Rae valla heakorrakonkursil “Kaunis Kodu 2023” kortermajade kategoorias esimese koha

Everaus Kinnisvara arendatud Lagedil Pirita jõe ääres asuv stiilipuhas 13 korteriga unikaalne kortermaja saavutas Rae valla heakorrakonkursil “Kaunis Kodu 2023” kortermajade kategoorias esimese koha.

Meie eesmärk arendajana on pakkuda terviklikke lahendusi, mistõttu pöörame suurt tähelepanu ehitiste arhitektuurile ning jälgime, et ehitiste välis- ja siseilmed moodustaksid koos ümbritseva keskkonnaga ühtse modernse terviku. Lisaks siseruumidele kujundame läbimõeldult välisruumid (terrassid, rõdud, õuealad) ja ehitist ümbritseva taristu (teed, parklad, piirdeaiad, prügimajad, mängu- ja puhkealad). Lagedi Kodi kortermaja arendades oli meie eesmärgiks luua visuaalselt nauditav keskkonnasõbralik olemasolevasse keskkonda sobituv hoone, mis looks elanikele modernse arhitektuuriga looduslähedase ja loodust väärtustava elukeskkonna. Sellest eesmärgist kantuna puhastasime ala võsast ja täitsime vanad settetiigid ning rajasime kergliiklustee, mis avab vaated ja ligipääsu jõele ka teistele naabruskonna elanikele.

Kortermaja sai maakütte, mis on veelgi rohelisema tulemuse saavutamiseks kombineeritud päikesepaneelidega. Ehitise välisviimistluses on kasutatud rohkelt puitlaudist, mis nii suvises roheluses kui talvises karguses koos tumehallide viimistlusmaterjalidega pakuvad meeltele esteetilist naudingut. Ruumide paigutamisel on lähtutud asetusest ilmakaarte suhtes ja vaadetest, mida ümbritsev jõeäärne keskkond pakub.

Vahetut kontakti loodusega aitavad saavutada avarad klaaspinnad ja kõikidesse korteritesse projekteeritud terrassid/ rõdud koos haljastatud õuealaga. Esteetiline terviklikkus loob head eeldused ümbritseva keskkonna väärtustamiseks ja ühistegevuseks naabrite vahel kõrge heakorra säilitamiseks ja kodukaunistamiseks. On hea meel näha, et loodud tervikut väärtustatakse ja hoitakse kortermaja elanike poolt nii individuaalselt kui ühiselt koduaeda kujundades.

Palju õnne teile, armsad Lagedi Kodu kortermaja elanikud.